Sivilce İzleri için Ev Yapımı Doğal Maskeler Pembekariyer #evdekal

Sivilce izlerini pahalı ürünleri satın almanıza gerek kalmadan evde daha uygun fiyatlı ürünlerle cildinize kimyasal değmeden organik bir cilt maskesi yaparak sivilce izlerini tertipli kullanımda geçirebilirsiniz.

Yoğurt: Yüzünüze yayacağınız kadar mütevazı yoğurdun içine birkaç damla limon sıkın. 1 tatlı kaşığı yulafı ezerek toz haline getirin ve bu tozu da yoğurtun içine ilave edin. Yaptığınız karışımı yüzünüze yayarak, bilhassa sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 15 dakika kadar bekleyin sonrasında yüzünüzü bu karışımdan arındırın. İstediğiniz sonucu elde edene kadar sabırla hayata geçirmeye devam edin.

Karbonat: Karbonat peeling görevi görür. Karbonatı sivilce izlerinin olduğu yere toz halinde sürün. 15 dakika beklemeye alın ve yüzünüzü durulayın.

Bal: Bal mükemmel bir naturel bakım maddesidir. Yüzünüze canlılık katar, ihtiyacı olduğu nemi kazandırır. Sivilce izlerinize balı masaj yaparak sürün.

Yeşil Çaylı Buz: Hem yeşil çay hem buz naturel bir çözümdür. Düzgüsel bir buz küpünü bir kumaş yardımıyla yüzünüze sürdüğünüzde de yarar görmüş olacaksınız. Sadece buz küplerine su yerine yeşil çay koyup, yeşil çay küpleri elde ederseniz ve bu küpleri sivilce izlerinize masaj yapmak için kullanırsanız daha oldukça yararını görmüş olacaksınız.

Elma Sirkesi: Elma sirkesine su katın ve sivilce lekelerinize tertipli olarak uygulayın.

Kremler: Eğer sivilce lekelerinizden oldukça şikâyetçi iseniz ve daha kati olan çözümler arıyorsanız bir cildiyeye gitmelisiniz. Hekiminiz sizin için uygun olan kremi size söyleyecektir. Sadece öteki yöntemlerde olduğu benzer biçimde bu kremlerde de tertipli kullanım da yarar bulunabilir.

Lazer Tedavisi: Sivilce lekeleri için son ve daha kati bir deva lazer tedavisidir. Eğer hekiminiz önerirse bu tedaviyi kabul etmelisiniz. Belli başlı riskleri vardır sadece doğru hekimlerle çalışırsanız, sivilce lekeleri için en kati tedaviyi lazerde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir