Merih Güzelarda ile Evde Spor Egzersizleri Pembekariyer #evdekal

PinleMerih Güzelarda ile Evde Spor Egzersizleri

Evde kaldığımız bu günlerde hem de hareketsiz de kalıyoruz. Hem sağlımızı hem de formumuzu korumak şu sıralar birazcık daha zor. Evde geçirdiğin vakti verimli kullanmak senin elinde. Formunu rahatça koruyabilmen için Merih Güzel Arda’dan gelen egzersizlere derhal bakalım 😊 Başlamadan ilkin ısınmayı unutma!

 

Long Plank Diz Çekme

Long plank pozisyonuna geçip dizlerini karnına doğru çek. Her üç çekişte dizini karnında ortalama üç saniye beklet. 10 tane hayata geçirmeye çalışabilirsin. Kalçanın havada olmamasına şu demek oluyor ki düz durmaya dikkat et.

 

Long Plank Aç Kapa

Yeniden long plank pozisyonuna gel. Bacaklarını aç kapa ve 30 saniye süresince devam et. Karnını sıkı tutmayı unutma!

 

Bacak Uzat

Ellerini yere koy ve dizlerini hafifçe kaldır. Bacağını geriye doğru uzat ve uzatırken nefes ver. Sağ bacağınla başlayıp on tane yaptıktan sonrasında sol bacağına geçebilirsin. Bu hareket ile hem kalçanın hem kollarının hem de karnının çalıştığını hissedeceksin.

 

Düzgüsel Plank

Dirseklerini yere koy, plank pozisyonuna geç ve 20 saniye süresince kal. Pozisyonunu bozmadan dizlerini teker teker yere değdirebilirsin. Yavaş yavaş bacak başına 10 tane yapabilirsin. Karnını sıkı tutman icap ettiğini yeniden hatırlatalım 😊

 

Temizlik Bezi İle Diz Çekme

İki tane kullanmadığın bezi al ve ayakkabının ucuna koy. Long plank pozisyonuna geçip bezler yardımıyla dizlerini karnına çek. Bu hareketi yorulana kadar yapabilirsin.

 

Eller Bacaklara

Yağ yakımını arttıracak son hareketimiz için gene long plank pozisyonuna geç. Kalçanı kaldırırken ellerini çapraz bacağına götür. Her hareket sonunda vücudunu yeniden düz yapmayı unutma. Her bacak için 10 tane yapabilirsin.

 

Evde yapacağın egzersizler sonunda ertesi gün daha azca ağrı çekmek için soğuma yapmayı unutma!

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir