Kısa Boylu Kadınlara Özel Elbise Modelleri Pembekariyer #evdekal

Kısa boylu bayanlar elbise seçerken bazı noktalara dikkat etmelidir. Dikkat edilecek ufak nüanslar hanımefendilerin olduklarından daha uzun görünmelerine destek verir. Ilk olarak elbise boyuna dikkat edilmesi gerekir. Doğru bir boy, bir hanımı olduğundan 5-10 santim daha uzun görünmesine destek verir.

Maksi Boy Elbise Giyenler

Maksi boy elbiseler hanımefendilerin en büyük kurtarıcısıdır şu sebeple altına giyilen ayakkabı görünmez. Eğer kısa boyluysanız maksi boy elbiselerin altına platform topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Elbisenin ayakkabıyı tamamıyla kapattığından güvenilir olmalısınız. Eğer elbisenin altından ayakkabının topukları görünürse bu, nahoş bir görünüm elde etmenize niçin olur. Uzun bir elbise tercih edecekseniz etek uçlarınız bölgeleri süpürebilir. Böylelikle hem güzel duyu bir görünüme kavuşmuş olur hem de boyunuzu istediğiniz kadar uzatma şansına haiz olmuş olursunuz.

Kısa Elbise Tercih Edecekler

Kısa elbise tercih edecekseniz altındaki ayakkabıya dikkat etmeniz gerekir. Bileği kesen modeller bacak boyunuzu kısaltacaktır. Bundan dolayı kısa elbise seçiminde ayakkabınızın bileği kesmemesine itina göstermelisiniz. Kısa boylu hanımefendilerin kaçınması ihtiyaç duyulan elbise modeli diz altındaki salaş modellerdir. Bu modeller bacak boyunu olduğundan da kısa gösterecektir. Bundan dolayı ara boy etekleri kalem etek olmadığı sürece tercih etmeyiniz. 

Uzun Gösteren Modeller

İnce ve dik çizgili elbise desenleri kişinin olduğundan daha uzun algılanmasına sebep olur. Bundan dolayı elbise seçerken siz de kendinizi uzun gösterecek desenleri tercih edebilirsiniz. Enine çizgilerden uzak durmalı ve fazlaca büyük objelere haiz kumaş desenlerinden uzaklaşmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir