Evde Hızlı Manikür Nasıl Yapılır Pembekariyer #evdekal

Cilt Bakımı ile Evde Süratli Manikür Iyi mi Yapılır? Manikür öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında birazcık detay ile cilt bakımına bakmak ister misiniz? Süratli bir manikür için bilgileri hazırladık!

Cilt bakımı mevzusunda ne kadar kırılgan olduğumuzun farkındayız. Yalnızca saç değil vücudumuzun da bakıma ihtiyacı vardır. Tıpkı sağlığımız benzer biçimde. Bilhassa de el estetiğine dikkat veren siz kıymetli hanımlar için oldukça şahane ve ergonomik bir mevzu hazırlamak istedik. Evde sizler de süratli bir halde manikür pedikür gerçekleştirebilir ve zamandan tutum edebilirsiniz. Ek olarak muhteşem sonuçlar alacağınızı da iddia ediyoruz.

Manikür: Evde Süratli Manikür Yapım Malzemeleri

Eğer zamanınız kısıtlı ise sizler de evinizde süratli bir halde manikür yapabilirsiniz. Kuaföre uğramadan elleriniz için bakım yapabilir ve güzel bir görünüme haiz olabilirsiniz. Bunun için yanınıza almanızı istediğim malzemeler şunlar olacaktır:

  • Aseton
  • Pamuk
  • Ilık su
  • Kullanılan naturel yağ (kullandığınız ürün olabilir badem önerilebilir)
  • Gül suyu
  • Nemlendirici


Iyi mi Yapılır Bakım: Evde Süratli Manikür Tırnak Bakımı

  1. İlk olarak ellerinizi hazırladığınız suda beklemeye alın ve yumuşamasını sağlayın.
  2. Arkasından tırnaklarınızı arzu ettiğiniz benzer biçimde kesip süratli bir halde törpüleyin ve belirgin hale getirin.
  3. Tırnaklarınızı törpülerken tırnak kenarından başlayın. Bu yol size zamandan tutum kazandıracaktır.
  4. Manikür yaptıktan sonrasında tırnaklarınızı yağ ile bakım yapmış olup arkasından nemlendiricinizi sürün.

Evde Manikür Pedikür İçin Su Hazırlama

Manikür suyu iyi mi hazırlanmış olur? Manikür yaparken tırnakların bakımı için yapılması gerekenlere ilave ekler getirmek istedim. Evde süratli manikür yapmak için suyunu da süratli bir halde hazırlayabilirsiniz. Bunun için bulabileceğiniz ılık su yetecektir. Su içinde bir koku için sevdiğiniz yağı ilave edebilirsiniz. Buna ilave olarak dileyenler gül suyundan da yararlanabilir.

Evde Süratli Manikür Iyi mi Yapılmalı?

Evde süratli manikür yapmak için ilk olarak tırnaklarınızda var ise eğer ojeyi geçirin. Ojeyi geçirmek için sık kullanılan aseton yöntemi sizlere destek olacaktır. Bir parça pamuğa aseton suyunu batırın ve tırnaklarınızdaki ojeyi kaldırın. Arkasından ise tırnaklar uzamış ise tercihe gore kesilebilir. Ilık su yardımıyla ellerinizi yıkarken tırnaklarınız yumuşamış olacaktır. Böylece keserken daha seri ve ergonomik olacaksınız.

Bundan önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Organik Nemlendirici Maske Önerisi başlıklı makalemizde badem yağlı cilt bakım kremi ve cilt bakım nemlendirici 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir