Evde Cilt Bakımı Pembekariyer #evdekal

PinleEvde Cilt Bakımı

Son günlerde evde fazlasıyla evdeyiz. Evimizdeki vaktimizi iyi mi verimli geçirebiliriz diye sorduk ve senin için evde cilt bakımının püf noktalarını araştırdık. Cilt bakımı yapmak istiyorsan yapman ihtiyaç duyulan ilk şey cildini temizlemek. Eğer temiz bir cildin eğer olmazsa bakım yapmanın da pek bir anlamı kalmıyor. Hadi hep beraber bakalım.

Limon ve Bal

Limon ve balı karışmasını sağlayarak pamuk yardımıyla cildine uygulayabilirsin. Böylece yüzündeki kirden naturel bir yol ile kurtulabilirsin. Unutmadan alerji mevzusuna da değinelim. Uygulamadan birkaç gün ilkin iç bileğinde uygulayacağın ürünleri denemeyi unutma!

 

 

Salatalık

Salatalık suyunu sıkıp gene bir pamuk yardımıyla cildine uygula. Cildini nemlendirmek için hem kolay hem de sıhhatli bir yol. Bir ihtimal iki dilim kesip gözlerine koyup birazcık dinlendirirsin, ne dersin?

 

 

Siyah Noktalar

Çoğumuzun siyah noktalarla problemi var. Peki bunu iyi mi çözebiliriz? Bir miktar suyu kaynat, ondan sonra büyük bir kaba boşalt. Ortalama 10 dakika süresince yüzünü buhara tut. Bu şekilde cildin yumuşayacak ve siyah noktalardan daha rahat kurtulabileceksin. Ek olarak dilersen kafana bir havlu tutarak bu işlemi hızlandırabilirsin.

 

 

Nemlendir

Tüm bu işlemlerden sonrasında cildini nemlendirmeyi unutma! Güzel bir cilt için temizlemek kadar nemlendirme işlemi de oldukca mühim.

 

 

Not: Sıhhatli bir cildin en mühim sırrı su. Bol miktarda su içmeyi unutma!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir