Ev Düzenleme Tüyoları Pembekariyer #evdekal

PinleEv Düzenleme Tüyoları

Tahmin edelim bir süredir evi düzenleme fikri aklında fakat bir türlü başlayamıyorsun 😊 O vakit bu yazımız tam sana bakılırsa.

Ilk olarak toplamak istediğin yerlerin bir listesini çıkar. Tüm evi aynı gün düzenlemek birazcık göz ürkütücü olabilir. Bir haftaya bölebilirsin örneğin; Pazartesi mutfak, Salı lavabo, Çarşamba salon Perşembe yatak odası benzer biçimde bir sıralama yapabilirsin. Böylelikle hem planlı olacaksın hem de rahat.

 

Giyim – Eşya Eleme

Ilk olarak evde uzun süreden beri kullanmadığın eşyaları bir poşete ayır. Uzun süreden beri giymediğin giysiler, tekrar okumayacağın kitaplar … Bu tarz şeyleri bir kenara ayırdıktan sonrasında gruplayıp ihtiyacı olanlara dağıtabilirsin örneğin.

 

 

Tertipli Olmak

Çekmecene koymak için evde olan birkaç kutuya ihtiyacın var (ayakkabı kutusu olabilir örneğin). Bu kutulara iç çamaşırlarını yada çoraplarını katlayarak arka arkaya koyabilirsin. Böylece neredeyse yarı yarıya daha çok yer duracak.

 

 

Makyaj Masası

En büyük dağınıklıklardan biri de doğal ki makyaj malzemeleri ve takılar. Burada sana önerebileceğimiz en kolay şey küçük kutular kullanmak. Takı kutuları, bitmiş kremler eski armağan kutularının hem kapağını hem de kendisini kullanabilirsin.

Bir kısmı takı bir kısmı makyaj için ayırabilirsin. Her kutuyu da değişik bir şey koymak için kullan. Ruj, allık, küpe yüzük…

Kapalı kutu kullanmak istersen üstlerine kendin etiket yapabilirin. (İhtiyacın olan malzemeler: kağıt, renkli kalem ve bant)

 

 

Masa Düzeni

Masana eski kupalarından birkaç tane alıp kalemlik olarak kullanabilirsin. Defterleri üst üste koyup yer kazanabilir ve rahat bir alanda çalışabilirsin.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir