Detoks Çay Tarifleri ve Özellikleri Pembekariyer #evdekal

Muhtemelen çayın sağlığa yararları hakkında bilginiz vardır, sadece detoks çaylarının sıhhatli olduğu hakkında kati bir data var mı? Detoks çay özellikleri ve detoks çay tariflerini öğrenmek için okumaya devam edin. İlaçlar çoğu zaman nebat özlerinden yapılıyor. Bizim için ise en kolay yöntem bitkilerin yararlı hususi durumunu bedenimize sunmak için onları çay yapmış olup içmek. Çay detoksu fikri fazlaca kolay olduğundan bunu uygulamak isteriz zira mevcut öğünlerinize yiyecek yerine birkaç bitkisel çay eklemek en kolay yoldur.

Çayın nüzul ve kalp hastalığı riskini düşürdüğü, kan basıncınızı düşürdüğü, ruh halinizi iyileştirdiği ve zihinsel performansı artırdığı ve hatta enerjinizi koruduğunu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Sadece söz mevzusu detoks olduğunda, yalnızca çay bu iş için kafi değildir. Ve aslen, detoks çaylarının insan hücrelerini temizlediğine dair iddiaları destekleyen bir kanıt yoktur. Sadece yüksek kaliteli çaylar, vücudun organik günlük detoksifikasyon sürecini desteklemeye destek olabilir.

Temel olarak yeşil ve siyah çaylar, antioksidanlar bakımından zengindir ve hatta matcha yeşil çayı öbürlerinden 100 kat fazla antioksite haizdir. Antioksidanlar, vücudunuzdaki oksidatif stresi ve özgür radikalleri azaltmak için çalışır, şu demek oluyor ki antioksit almazsanız, kronik enflamasyon, kanser ve öteki kronik hastalıklara yakalanma olasılığınız artar.

Peki yeşil ve siyah çaylar kendi başlarına yeterliyse detoks çaylarına ihtiyacımız var mı? Hususi detoks çayları, ek malzemelerle ek avantajlar sunuyor. Limon otu, zencefil, karahindiba ve deve dikeni benzer biçimde bitkilerin tümü, organik detoksifikasyon işleminizden görevli organlardan önde gelen sıhhatli bir karaciğeri desteklediği söylenen özellikleri ihtiva eder. Zencefilin karaciğerdeki oksidatif stresi hafiflettiği kanıtlanmıştır, ki bu da organın temizlik görevini daha verimli bir halde yerine getirmesine destek sağlar.

Sinameki bitkisinin en mühim özelliği müshil özelliği olması. Sinameki ve ebegümeci bitkilerin karışımı bağırsaklarınızı temizlemenize destek sağlar. Sadece uzun bir süre süresince almak kusma, ishal, elektrolit dengesizliği ve dehidrasyona niçin olabilir. Metabolizmanızın durduğunuzu düşünüyorsanız, birkaç gece sinameki çayı kullanın. Fakat daha sonrası için sinamekisiz çaylara devam edin.

Uyandığınızda ve yatmadan ilkin çay içmenin, sisteminizin yenilenmesine ve sakinleşmesine destek olabileceği gerçektir. Fanatik bir çay içicisi iseniz ve kafeine duyarlı değilseniz, muhtemelen herhangi bir negatif yan tesiri olmadan günde beş ila yedi bardak tüketebilirsiniz.

Zayıflama amacıyla bir çay detoksunu denemeyi seçerseniz en mühim husus seçtiğiniz sıhhatli çayın türü değildir, yediklerinizdir. Vücudunuzu hakikaten detoksifiye etmek, işlenmiş ve kızartılmış yiyecekleri kesmek ve meyve, sebze, kepekli tahıllar, yağsız proteinler ve sıhhatli yağ alımını artırmaktan geçer. Rejiminiz ne kadar sağlıklıysa, detoksifiye çaylarda o denli metabolizma hızınızı arttırmaya adım atar. Tavsiye edilen detoks çayları şunlardır;

Karahindiba Çayı

Karahindiba, toksinlerin giderilmesine, hidrasyon ve elektrolit dengesinin tekrardan kurulmasında etkili olan karaciğerlere destek sağlar.

Limonlu Zencefil Çayı

Canlandırıcı çaylar sabahları mükemmeldir zira hafifçe oranda kafein, midenizde herhangi bir hasara yol açmadan sizi uyandıracaktır. Ek olarak, zencefilin sağlığa yararları içinde iltihabı azaltma ve kan şekeri kontrolü bulunur, böylece bu yatıştırıcı çayı içerken kendinizi iyi hissedebilirsiniz. İçerisine limon sıkmayıda ihmal etmeyin.

Yeşil Çay

Vücudunuzu sakinleştirmek için papatya ve naneli bir fincan yeşil çay içmek yeterlidir. Bilhassa geceleri yatmadan ilkin tüketirseniz fazlaca iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir