Çorapla Kıvırcık Ve Dalgalı Saç Yapımı Pembekariyer #evdekal

 Hanımefendiler birçok açıdan bakımlı olmayı sever. Bu kimi süre günlük, haftalık ve aylık periyotlarla meydana getirilen cilt bakımı, kimi zamansa belirli süre aralıklarıyla meydana getirilen saç bakımıdır. Bakımlı cilde uygulanan makyajın güzelliği benzer biçimde, bakım yapılmış, sıhhatli ve parlak saça uygulanan saç modeli de oldukça göz doldurucu olmaktadır.

 Çağrı, düğün, yiyecek benzer biçimde hususi günlerde gösterilen itina, şimdilerde emek verme hayatına başarı göstermiş bir halde adapte olmuş kadının, ergonomik bir ekip makyaj ve saç modeliyle günlük hayatına da yansımıştır. 

  Saça biçim verilirken çoğu zaman, saç için hususi olarak tasarlanmış ısı veren makinelerden yardım alınmaktadır. Sadece enerjisini ısıdan alan bu makineler, şekillendirme aşamasında saç tellerine zarar verir. Saç uçları zaman içinde cansızlaşır ve koparak dökülmeye adım atar.

  Saç şekillendirmek için makineler haricinde birçok yöntem kullanılabilmektedir. Bunlardan biri; çorapla  kıvırcık ve dalgalı saç yapımıdır. Oldukça ergonomik ve keyifli bu yöntemi tanıyalım:

  Isı kullanmadan dalgalı saç yapımı için lüzumlu malzemeler; su ve çorap.

  Ilk olarak saçları eşit tutamlara ayırıyoruz. Bir tutam alıp diplerden uçlara kadar su püskürtüyoruz. Bu işlemi akşamdan uygulayıp sabah kullanacaksanız saçı bol miktarda ıslayabilirsiniz. Sadece saçınızın 1 – 2 saat sonrasında hazır olması gerekiyor ise, su miktarını kontrollü kullanmakta yarar olacaktır. Bundan dolayı süre kısıtından dolayı saç kurumayabilir ve işlem başarısız olabilir. Yeteri oranda ısladığımız saçın uç kısmını bir çorabın topuk kısmına koyuyoruz ve saçı çorabın çevresinde rulo olacak şekilde dolandırıyoruz. Bu işleme saç altına gelene kadar devam ediyoruz ve dibe yaklaştığımızda çorabın parmak kısmıyla bilek kısmını birbirine sıkıca bağlıyoruz. Tüm saçı bu şekilde sarıyoruz. Saç kuruyana kadar bekliyoruz ve çorapları bağladığımız yerlerden çözüyoruz. Uygulanan bu yöntemle hem sıhhatli, hem de dalgalı saçlara haiz olabilirsiniz. Tüm dikkatleri üzerinize çekmek işte bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir